Мікрохірургія глаукоми

Глаукома –  це друга причина сліпоти у світі. Так як ознаки и симптоми глаукоми часто незначні, її називають «тихим злодієм зору». Але сліпоті від глаукоми можна значною мірою запобігти, якщо пацієнти мають кращий доступ до інформації та більше знають про цю хворобу.

Термін «глаукома» охоплює групу захворювань органа зору, які супроводжується пошкодженням зорового нерву ,що призводить до втрати зору . Тому кращим захистом є регулярна перевірка зору із спеціальною перевіркою на глаукому.

 

Причини глаукоми


Однією з основних причин, які призводять до пошкодження зорового нерва при глаукомі є підвищення внутрішньо очного тиску, в результаті чого здавлюється і відмирає диск зорового нерва. Внутрішньоочний тиск підвищується при порушенні циркуляції внутрішньо очної рідини, дисбаланс між іі притоком і відтоком.

Форми глаукоми

Первинна глаукома зумовлена порушенням в дренажній системі. Вторинна виникає в результаті інших перенесених очних захворювань: різних запалень, катаракти, тромбозу внутрішніх судин, травм ока, цукрового діабету.

Види глаукоми

Розрізняють вроджену глаукому та набута.

При вродженій глаукомі діти народжуються вже з підвищеним внутрішньоочним тиском (ВОТ) або ж підвищення ВОТ виникає незабаром після народження. При підвищенні ВОТ у дитячому віці говорять про дитячу глаукому, а якщо це трапляється у підлітковому віці, застосовують термін ювенільна, або юнацька глаукома.

Набута глаукома переважно розвивається після 40 років. Тому дуже важливо , починаючи з цього віку, щороку   проводити контроль власного внутрішньо очного тиску.

Відкритокутова глаукома виникає при порушенні в дренажній системі органа зору. Внутрішньоочна рідина накопичується в оці, через поганий відтік, в наслідок чого підвищується внутрішньо очний тиск. Цей вид глаукоми є найпоширенішим , близько 80 % хворих мають саме цю форму глаукоми. Вона небезпечна тим, що необоротнє зниження гостроти зору пацієнт відмічає лише тоді, коли захворювання переходить на останні стадії, лікування яких є утрудненим.

5

Закритокутова глаукома виникає тоді, коли блокуються шляхи відтоку внутрішньо очної рідини з ока. Цей вид глаукоми протікає у вигляді гострих приступів, які супроводжуються сильним болем в оці і стрімким зниженням зору. При цьому дуже важливо в найближчий час звернутись до лікаря, щоб максимально зберегти гостроту зору.

 

Лікування глаукоми

Основною метою будь якої методики лікування глаукоми є нормалізація внутрішньо очного тиску.

Тиск може бути знижений за допомогою очних крапель або ж за допомогою хірургічних методів лікування.

Медикаментозне лікування глаукоми полягає в правильному та індивідуальному підборі очних крапель з врахуванням зміни ВОТ при їхньому застосуванні.

Успіх хірургічного лікування залежить від таких факторів, як тип і стадія глаукоми, присутність інших супутніх захворювань ока (наприклад, катаракти) та загального стану пацієнта.

Імплантація міні-шунта EX-PRESS

Ця хірургічна методика є самою новою та дієвою в лікуванні пацієнтів з глаукомою .

8

Засіб виготовлено з високотехнологічного сплаву сталі і розміщується в середині ока з високим степенем фіксації. В усьому світі імплантації засобу EX-PRESS визнана найменш травматичною та найбільш ефективною в хірургічному лікування глаукоми.