Блефаропластика

Повернути молодий і бадьорий погляд легко і швидко!

Блефаропластика – це одна з найпопулярніших операцій у світі, до якої вдаються як публічні, так і звичайні люди після 30-ти років. Яка полягає в хірургічній підтяжці верхньої і нижньої повіки з метою естетичного омолодження. Суть даного методу: зменшити надлишки шкіри та жирової тканини в районах верхніх та нижніх повік.

Кому потрібна блефаропластика?

Блефаропластика використовуєтся, щоб прибрати:

 

  • зморшки
  • опущені кутики очей
  • нависанння повік
  • «мішки» під очима
  • «жирові грижиі» на верхніх повіках
  • в’ялість кожи
  • асиметричність очей

Крім того, блефаропластика дозволяє змінити розріз і форму очей.

Види блефаропластики

 

  • Блефаропластика верхніх повік
  • Блефаропластика нижніх повік ( трансконюнктивальна)
  • Кругова блефаропластка – одночасна пластика верхніх і нижніх повік.

Як проходить блефаропластика

При «верхній» пластиці розрізи робляться в області верхніх повік, при цьому їх розташовують уздовж природних складок, щоб післяопераційний рубець не був помітний. Щоб прибрати зморшки і нависання верхньої повіки, робиться висічення надлишку шкіри, видаляються випинання жирової тканини, потім накладаються косметичні шви і хірургічний пластир. Операція проходить під місцевою анестезією або внутрішньовенним наркозом.

«Нижня» пластика одночасно вирішує як проблеми з надлишком шкіри нижніх повік,так і з наявністю жирових гриж. При даному виді операції розріз виконується безпосередньо під лінією вій, йде паралельно їм, що дозволяє зробити післяопераційний рубець практично непомітним.

Після цього видаляється жирова грижа і надлишки шкіри, накладаються шви, і наклеюється хірургічний пластир. За наявності у пацієнта тільки жирових гриж, рекомендується проведення «нижньої» блефаропластикитранскон’юнктивальним доступом.

Спеціальним гачком нижню повіку відтягують, на його внутрішній поверхні роблять один або два розрізи, через які видаляють надлишки внутріорбітального жиру. Операції такого типу, при за допомогою транскон’юнктивального доступу розрізи не зашиваються, і досить швидко заживають.

Протягом одного-двох тижнів після операції спостерігається набряк тканин. Також з’являються синці, які проходять через 2-5 днів після пластики повік.

Як правило, при проведенні спеціального курсу реабілітації, терміни одужання набагато скорочуються, а прояви побічних ефектів практично не буває. Не варто забувати про те, що кінцевий результат може не сподобатися пацієнтові. Це є так званим естетичним «побічним ефектом».

Тому так важлива попередня консультація у лікаря, який роз’яснить, що в результаті операції відбувається певна зміна форми очей. Око як би «округлюється», при цьому стає видно дещо більша частина білка, ніж до операції.

У ході попередньої консультації лікар повинен попередити про післяопераційному періоді, особливо про найперші його результати – набряках і синцях.

Психологічно пацієнт повинен бути підготовлений до дещо непривабливому вигляду, який, однак, мине всього через тиждень, а потім з кожним днем область проведення операції буде набувати звичний вигляд, радуючи пацієнта прекрасним результатом проведеної операції.

Реабілітація

Післяопераційний реабілітаційний період триває 7-10 днів. Відразу після операції на повіки накладаються охолоджені подушечки, які сприяють зменшенню набряків. Для зменшення почервоніння очей, печії, свербежу хірург призначає протизапальні очні краплі. Через 5-7 днів знімаються шви, за цей час, як правило, проходять набряки і післяопераційні синці.

Протягом всього реабілітаційного терміну після операції слід обмежувати надмірну фізичну активність, не допускати тривалої дії сонячних променів. Результати операції можна буде оцінити через півтора місяця.